•  

Efaturaya Geçiş

E-fatura, E-Arşiv, E-defter kullanmayacaksanız, anasayfadaki hesabım sekmesinden üyelik oluşturduğunuzda sizin için database oluşturarak kullanıcı adı ve şifrenizi ileteceğiz. Hemen 1 aylık ücretsiz kullanıma başlayabilirsiniz.


Dikkat !!!  Efatura geçecekseniz bu yazımızı okumak faydanıza olacaktır, belki birkaç dakikanızı alabilir ama, birkaç aşamalı , farklı yerlerden işlemler yapacağınız için, ayrıca üst düzey olmasa da biraz bilgisayar bilgisine ihtiyacınız var, gerçi her aşamada rehberler karşınıza çıkacak ama tüm süreçlerinden başlangıcından sonuçlanması aşamasına kadar her adımı bu yazımızda bulabilirsiniz.  Tabi Hesap Doktoru en başından ya da işlemlerinizin herhangi bir aşamasında yanınızda.
Ücretsiz E-Dönüşüm Kampanyası ( Efatura )


E-Dönüşüm hizmetlerinden yararlanacaksanız efatura, edefter e geçiş yapacaksınız; aşağıdaki prosedürü izlemeli ya da Ücretsiz E-Dönüşüm Kampanyasından faydalanmak için Destek bölümünden E-Dönüşüm Kampanyasına katılmak istiyorum şeklinde yada whatsapp hattımız üzerinden talebinizi bize iletebilirsiniz. En kısa sürede müşteri temsilcimiz size ulaşacaktır. EFaturaya geçiş süreçlerinizi kendiniz yürütmek isterseniz aşağıdaki prosedürü izlemek size yardımcı olacaktır.


Efatura ya da edefter kullanım zorunluluğunuzun olup olmadığını veya ne zaman başlayacağınızı öğrenmek için efatura geçiş hadlerini anlatan yazımıza bakabilirsiniz. 
https://www.hesapdoktoru.com.tr/post/e-fatura/99/
1) Mali mühür başvuru ve alınması (kamusm başvuru), 

Mali mühür almak için KamuSM ye başvuru yapabilirsiniz.

linke tıklayarak işlemleri başlatın,  https://mportal.kamusm.gov.tr/bp/edf.go linkine tıklayıp sırayla aşağıdaki örnek ekranları doldurarak mali mühürünüzü alın.

Kamusm linkinde işlem basamakları yer almaktadır.not : VKN’ye sahip firmalar mali mühür; TCKN sahibi şahıs firmaları ise e-İmza ya da mali mühür kullanabilirler
Formu doldurup online olarak gönderin ve yönlendirmeye göre ödemeyi yapın

Ödeme yaptıktan sonra kurye ile size kart okuyucu dijital imzanız gelecektir.

Aşağıdaki linkten giriş yaparak kartınızı aktive edeceksiniz.


https://kamusm.bilgem.tubitak.gov.tr/islemler/sertifikami_aldim_ne_yapmaliyim/?info=2&k=1

2) GİB
Portal başvurusu,

GİB portal başvurusu kamusm başvurusu ve mali mühürünüzün gelmesinden sonra yapılacak işlem basamaklarındandır.

GİB portaldan giriş yaptığınızda seçeceğiniz e-dönüşüm hizmetini belirtmelisiniz.

Kart aktivasyonu tamamlandıktan sonra, aşağıdaki linkten efatura başvurusu yapılacaktır
Not : Form doldurulurken yararlanma şekli özel entegrasyon seçilmelidir.

https://portal.efatura.gov.tr/efaturabasvuru/

ekrandaki bilgilerinin doldurulması ardından,yetkili kişi bilgilerigirilecektir.

Daha sonra Kart giriş ekranıgelerek buradan kart seçimi yapılacaktır.

Kartın görüntülenmesi ardından Şifre girişi yapılacak.

Son aşamada Sertifika görüntülenerek Elektronik İmzalama işlemi yapılacak

Not : Bu süreçlerde java applet uygulamasına izin ver mesajı kabul edilmelidir.3) E-fatura konnektör aktivasyonu (QNB efinans entegratör seçimi) ;

Ürün Aktivasyonu ve Ayarların Tamamlanması ;

Efatura geçiş için son basamak entegrasyon seçimidir. Kamusm başvuru, mali mühürün gelmesi ve GİB portal başvuru işlemleri tamamlandıysa, efatura keseceğiniz bir entagratörünüz olmalıdır. Entegratör, kullanacağınız program ile GİB portal arasında bağlantı sağlayan, basit ifadeyle faturalarınızı resmileştirmek için GİB portal onaylı kuruluşlardır. Entegratör kuruluşlar bu hizmet karşılığında (efatura kontör gibi ) kontör ücreti alacaklardır. Hesap Doktoru, entegratörler arasında en uygun, kaliteli hizmet sağlayan QNB efinansı entegratör olarak sizlere sunmaktadır. Hesap Doktoru ile QNB efinans entegratör kullanan mükelleflerimiz 2 yıl 1000 kontör hediye hakkını da sahip olacaktir. Entegratör seçimi için aşağıdaki QNB efinans entegratör başvurusu için gerekli işlemlerin yapacağı linke ulaşabilirsiniz.

https://www.qnbfinansbank.com/kobi/dijitalkopru/hemen-basvur


QNB eFinans müşterilerimiz 0850 250 67 50 numaralıÇağrı Merkezimizi arayarak destek alabilirsiniz.

https://efinansportal.efinans.com.tr/yonetim/


QNB eFinans entegratör başvuru işlemlerinin yer aldığı kısa videomuz da size yardımcı olabilir. 

Kamusm başvuru, mali mühürün gelmesi aktif edilmesi, GİB portal başvuru ve kullanılacak e-dönüşüm hizmetinin seçilmesi, son olarakta QNB efinans entegratör başvuru ve aktifleştirilmesi ile artık efatura kesmeye hazırsınız. 


Hesap doktoru, ücretsiz üyelik işlemlerinin ardından size özel kullanıcı adı ve şifreyle giriş yapacağınız database oluşturarak size iletecektir. ister efatura geçiş işlemlerini kendiniz yürütün isterseniz bu süreçleri sizin için takip etmemizi isteyin, son aşama olan Hesap Doktoru efatura bağlantı işlemlerini size hissettirmeden yaparak kullanımınızı sağlayacaktır. Şimdiden hayırlı olsun :) 

Yorum Yaz