•  

Temmuz 2023 Dönemi Motorlu Taşıt Vergisi ödemeleri başladı, Son ödeme günü 31/07/2023Temmuz 2023yılına ait MTV 2. taksit ödeme dönemi başladı.Son ödeme günü 31/07//2023.

İlettiğimiz Vergi Dairesi linkinden  (https://ivd.gib.gov.tr/) ve Dijital ÖdemeNoktasında “Hızlı Ödeme” bölümünde yer alan MTV Ödeme alanına şifre girişiyapmadan; plaka, vs. ruhsat bilgileri ile borçlarınızı görüntüleyebilir veödeyebilirsiniz.

Daha Önceden de olduğu gibi birçok banka kredi kartı Motorlu Taşıt Vergisi ödemeleri için maliyet olmaksızın taksit yapıyorlar.

İnternetüzerinden yapılacak ödemelerde herhangi bir mağduriyetin oluşmaması için,tarayıcıya www.gib.gov.tradresi ya da bankaların resmi internet adresleri yazılarak giriş yapılmasınadikkat edilmesi gerekmektedir.

Ayrıntılıbilgi ve danışma için: www.gib.gov.trve Vergi İletişim Merkezi(VİMER) 189

Verginiziödeyebileceğiniz anlaşmalı bankaların listesi için tıklayınız.

Motorlu Taşıtlar Vergisi Ödeme için tıklayınız.

Diğer merak edilen bir hususta Motorlu Taşıt Vergilerinin muhasebeleştirilmesi ; bilindiği gibi binek araçlara ait MTV vergisi Kanunen Kabul Edilmeyen Gider olarak kabul edilmektedir (arazi taşıtları ve motorbisikletlerle bu kategoride değerlendiriliyor)  . Bu sınıfın dışında kalan araçlar için ödenen MTV leri ise faaliyet gideri olarak muhasebeleştirebilirler.

Yorum Yaz